
Plat záleží většinou na jeho šikovnosti. Nezávislý poradce by si měl klienty shánšt sám.
Plat záleží většinou na jeho šikovnosti. Nezávislý poradce by si měl klienty shánšt sám.
A jak se liší prodejce v drogerii a prodejce z Avonu? Tak úplně stejné je s finančním poradcem...
Finančního poradce platí buď banka= závislý nebo klienti= nezávislý. Nezávislý finanční poradce vám nebude "vnucovat" produkty konkrétní banky.
Určitě se liší, u nezávislého poradce máte výhodu v tom, že Vám nebude vnucovat produkty jedné banky.
Nezávislý finanční poradce se bude muset víc ohánět, aby si vydělal.
Určitě se to liší - poradce, který je pod určitou bankou, Vám bude podsunovat její produkty bez ohledu na to, zda Vám to skutečně pomůže nebo ne.
Plat závisí i na jejich šikovnosti. Nezávislý finanční poradce si většinou shání klientelu sám- tedy čím je šikovnější,tím má vyšší plat. Finanční poradce konkrétní banky bude mít základní plat stálý, ale i jeho výše se může měnit podle počtu klientů.
Nezávislý finanční poradce vám na rozdíl od klasického poradce nebude vnucovat produkty banky, pro kterou pracuje.
Jako poradce zaměstnaný u banky nebo jiné instituce mají jistější plat, Jako nezávislý finanční poradce si musíte klientelu shánět sám.
Vždy záleží na konkrétní instituci u které jste zaměstnán/a. V případě poradce "na volné noze" záleží především na vaší šikovnosti a schopnosti sehnat si klienty.
Záleží na typu instituce, není pravidlem, že nezávislý finanční poradce by měl mít méně práce než ten závislý, podle mě naopak když je finanční poradce nezávislí a je ve svém oboru dobrý, tak má hodně klientů, dokonce musí další odmítat.
Chvíli jsme pracovala pro konkrétní společnost a museli jsme nabízet jen jejich produkty. Pro koncového klienta je mnohem lepší mít nezávislého poradce
Určitě se liší, už jen v tom, že tomu nezávislému jde hlavně o to aby z vás měl určitý podíl, zatímco toho druhého platí firma.
jako nezávislý poradce musíte mít větší přehled
Dobrá motivace pro finanční poradce je jejich provize. Takže klient nikdy nepozná, jestli je finanční poradce skutečně nezávislý. Důvěra je pouze o nabudovaném dlouhodobém vztahu.
Nejlepší jsou určitě ti, kteří mají nějakou motivaci vám dobře poradit a to jsou většinou právě ti nezávislí, kteří pak z vaší investice dostávají nějakou provizi. Tj. čím více vyděláte vy, tím více vydělají i oni.
Ti skutečně nezávislí (což se často špatně poznává) jsou skutečně neovlivnění výší provize. Ostatní na to hledí spíše z pohledu svého výdělku než proto, aby vy jste měli nejlepší pojistku.
Podle mě jsou na tom i platově lépe. Pokud smlouvám věří, uzavřou jich více a více vydělají.
Kdybych si měla vybrat, chtěla bych pracovat jako nezávislý poradce, protože ten, kdo pracuje pro jednu společnost musí nabízet jen jejich produkty a někdy bez ohledu na to, zda jsou opravdu tak výhodné. Máte tak větší šanci nějakou smlouvu uzavřít a mít při tom čisté svědomí.
pro klienta je určitě lepší mít nezávislého poradce, který by jim měl nabídnout to nejlepší. Ale pro lidi, kteří pracují jako nezávislí poradci to musí být náročné. Školit se pro více společností apod. Musíte na to mít hlavu.
Nedoporučuji. Není to nic jednoduchéhgo.
Nedoporučuji pracovat ve finančníctví. Lidé nedůvěřují, je problém získat kontakt, pokud ho už máte, lidé často nechtějí spolupracovat a v konečném důsledku jste placeni často jen od uzavřené smlouvy.
Práce se rozhodně liší v tom, jestli je člověk placen od různých výší provizí nebo jen vybírá ze současné nabídky a platí ho např. klient.
Práci ve finančnictví nedoporučuji. Lidé jsou dnes vůči finančníkům velmi nedůvěřiví. Pokud tedy nemáte zajetou praxi dlouhodobě, je velmi těžké získat svou vlastní klientelu. Nehledě na to, že vás vždy tlačí společnost, pro kterou pracujete, k určitým výsledkům.
Práci ve finančnictví nedoporučuji, pokud tím opravdu nežijete. Musíte pro finance dýchat, protože se jinak zblázníte.
Jak píše dole Hedvika, bylo by třeba více indicií ke zodpovězení dotazu. Nicméně, pokud jste v daném oboru dobrá, tak o práci nebudete mít nouzi.
Dobrý den,
to je docela široký pojem, mám z vašeho dotazu pochopit to, že se zajímáte o práci v oblasti financí a chcete poradit?
Jaký je rozdíl mezi nezávislým finančním poradcem a těmi, co pracují pro konkrétní společnost? Liší se nějak jejich práce z pohledu platu, klientů apod.?