Nikdy nevíte, co se může stát! A nemít sjednané životní pojištění je riskantní. Nespoléhejte na to, že se o vás někdo postará! V dnešní době jde v určitých životných etapách horko-těžko vyžít.
Myslíte si, že je životní pojištění k ničemu? Bohužel spousta lidí zapomíná, jak je uzavření životního pojištění důležité! A místo, aby pojistili svůj život, pojistí si majetek.
V okamžiku, kdy je váš příjem pro rodinu stěžejní, splácíte hypotéku, půjčku, neměli byste vůbec podceňovat životní pojištění! Oceníte ho nejenom v okamžiku úrazu, ale i závažného onemocnění nebo smrti. Bohužel spousta životních situací vás může na dlouhé měsíce doslova vyřadit z běžného života a to může mít neblahý dopad na rodinný rozpočet. Správně zvolené životní pojištění udrží rodinný rozpočet v rovnováze.
Proč si sjednat životní pojištění?
Životní pojištění nejenom vám ale i vašim blízkým zajistí finanční jistotu v případě nepředvídatelných událostí. Jeho uzavřením získáte pojistnou ochranu nejenom vy, ale i vaše rodina. Hlavním smyslem životního pojištění, je totiž finanční zajištění osoby blízké (manželka, děti).
Ještě váháte nad uzavřením pojištění? Zbystřete a uvidíte, že výpadek vašeho příjmu by mohl být pro rodinu fatální! Je-li totiž rodina na vás finančně závislá, mohla by se tak později dostat do velkých životních problémů!
Před sjednáním pojistné smlouvy zvažte, proč si vůbec chcete pojištění sjednat! Potřebujete se pojistit kvůli finančnímu zajištění rodiny v případě úmrtí, úrazu, či nemoci? Ujasněte si výši pojistné částky a kolik peněz chcete případně naspořit! Spočítejte si, kolik můžete za pojištění ročně zaplatit, jelikož případným zrušením smlouvy ztrácíte finanční prostředky!
Nešetřete a nastavte si životní pojištění správně
Neexistuje jednotné doporučení, jak nastavit životní pojištění! Každá rodina má totiž individuální potřeby a jinou finanční situaci, ze které je zapotřebí vždy vycházet. Na základě této skutečnosti se určí, jaký „výpadek“ bude potřeba pokrýt! Pojistná částka by měla být natolik vysoká a dostačující, aby pokryla výpadek příjmu minimálně na rok, nejlépe však až na pět let. Stěžejním bodem životního pojištění je věk a zdravotní stav klienta.
Pojišťovny se v současnosti doslova předhánějí, co která nabídne a za jakou cenu. Životní pojištění je levnější, flexibilnější, dosažitelnější a zároveň se navýšila i právní ochrana klientů. Nezapomínejte na to, že životní pojištění vás má chránit v těžkých životních situacích. Díky těmto parametrům, lze najít a sestavit životní pojištění přesně podle individuálních potřeb klienta a přizpůsobit jej jeho momentální životní situaci.
Na životním pojištění se nevyplatí šetřit! Je zapotřebí stanovit správnou pojistnou částku, která bude vycházet z konkrétní situace klienta. Je nutno brát v potaz:
- Příjmy a výdaje rodiny
- Příjmy v případě úmrtí živitele rodiny
- Finanční rezervu
- Pasivní příjmy
Co je smyslem životního pojištění?
Životní pojištění by si měli především uzavřít Ti, na jejich příjmech jsou závislí partneři anebo děti. Jelikož ne všichni mají sjednané životní pojištění na smrt, pozůstalí následně na to řeší doslova existenční problémy.
Je doporučeno uzavřít pojištění pro případ smrti ve výši trojnásobku ročního příjmu. Pojistnou ochranu lze rozšířit o připojištění pro případ úrazu, invalidity, vážných chorob.
V případě, že se cokoliv stane, ochrání vás a vaši rodinu právě pojištění a nikdo z vás tak nepřijde o střechu nad hlavou.
Na co nezapomenout
Chcete-li mít jistotu, že máte životní pojištění správně nastavené, podívejte se, co převažuje! Nemoci? Úrazy? Pokud úrazy, smlouva je nastavena špatně. Ze statistik vyplývá, že je totiž mnohem pravděpodobnější, že onemocníte.
Často bývá opomíjeno nastavení obmyšlené osoby, která ve smlouvě chybí anebo je nastavena špatně. Jedná se o osobu, která dostane pojistné plnění v případě smrti pojištěného.
Rozhodně se vyhnětete tomu, sjednávat životní pojištění dětem. Na dítěti nejste finančně nijak závislí.
Rada na závěr
Životní pojištění chrání klienty před rizikovými situacemi a kryje riziko smrti. V tomto případě pojišťovna vyplácí pojistné plnění oprávněným osobám. Smrt není vždy, ale podmínkou. Smlouva se sjednává i pro případ dožití. Po uplynutí sjednané doby, dochází k výplatě peněžních prostředků a to buď hotově anebo v jednorázových splátkách.